![](https://www.arthritis.org.gr/wp-content/uploads/2018/06/2018_Scleroderma_will_not_take_my_smile-A5-FESCA.png)
Με το μήνυμα «Το Σκληρόδερμα δεν θα μου πάρει το χαμόγελο» που είναι και φέτος για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το μήνυμα του εορτασμού της Ημέρας για το Σκληρόδερμα, η Ελληνική Εταιρεία Αντιρευματικού Αγώνα ( ΕΛ.Ε.ΑΝ.Α), με τη συνεργασία του Ελληνικού Ιδρύματος Ρευματολογίας, θέλει να ενημερώσει και να ευαισθητοποιήσει την κοινωνία για το σπάνιο αυτό ρευματικό νόσημα, με την ευγενική χορηγία και υποστήριξη των εταιρειών Actelion & Elpen.
Η Ελληνική Εταιρεία Αντιρευματικού Αγώνα θα έχει για το σκοπό αυτό περίπτερο στην Πλατεία Συντάγματος την Παρασκευή, 29 Ιουνίου και ώρες 17:00 – 21:00.
Δείτε το ενημερωτικό φυλλάδιο στο παρακάτω Link